Facebook Kanvas Ölçümlerini Takip Etme

Facebook kanvas ölçümlerini takip etme eğer kanvas içeren bir reklam yayınlıyorsanız, standart Facebook reklam yanında kanvasla ilgili olarak farklı istatistikleri görebilirsiniz. Bu istatistikler ise, kanvas görüntüleme süresi, kanvas görüntüleme yüzdesi, bağlantı tıklamaları, kanvas bileşen süresi yüzdesi, dışarı yönlendiren tıklamalardır.

Kanvas Görüntüleme Süresi

Kullanıcıların kanvas reklamlarını görüntülemek için harcadıkları saniye üzerinden hesaplanan süreye denir.

Kanvas Görüntüleme Yüzdesi

Kullanıcıların kanvas reklam görmelerinin ortalama sayısıdır.

Bağlantı Tıklamaları

Facebook’a ait olan veya olmayan farklı platformlar üzerinden yönlendirme hedefi ya da deneyim seçmek için yapılan bağlantı tıklamalarının sayısıdır.

Kanvas Bileşen Süresi Yüzdesi

Kullanıcıların bir Facebook kanvasını görüntülerken kanvas içerisinde geçirilen her bir sürenin hesaplanmasıdır.

Dışarı Yönlendiren Tıklamalar

Kullanıcıları Facebook dışındaki platformalara yönlendiren tıklamaların genel adıdır.

Facebook kanvas ölçümlerini takip etme işlemini yaparken, geçerli olan tek bir sonuç görürsünüz. Geçerli olan görüntüleme süreleri sadece uygulanan ilk kanvas tarafından baz alınır. Kanvas raporlarınıza istatistik eklemek için, reklam yöneticisine giderek, reklamları yönet demelisiniz daha sonra sütunlar menüsüne giderek, sütunları özelleştir dedikten sonra, kanvas seçeneğine tıklayın. Raporlarınız arasına ekleyeceğiniz kanvas bileşen süresi yüzdesi ya da kanvas görüntüleme süresi gibi seçeneklerden istediklerinizi seçerek ekleyebilirsiniz. Bütün işlemleri gerçekleştirdikten sonra uygula demeniz yeterli olacaktır.