Facebook Optimizasyon

Facebook optimizasyon için bir Facebook reklam seçimi üzerinden reklam yayını için optimizasyon seçimi yaparsanız Facebook’tan reklamlarınız için gösterilebilecek en yüksek sayıdaki sonucu en verimli şekilde sunmasını istemiş olursunuz. Örnek olarak bağlantı tıklamaları üzerinden Facebook optimizasyon yapılmasını tercih ederseniz, reklamlarınız hedef kitleniz yanı sıra bağlantılarınıza tıklaması muhtemel olan diğer kişilere de gösterilmesi için hedeflenmektedir. Facebook üzerinden kampanya yapıları hakkında bilgi sahibi olup daha sonra dönüşümler için optimizasyonu nasıl yapabileceğinizi daha net şekilde görmüş olursunuz.

Facebook Kampanya İçeriği oluşturduğunuz kampanyalarınız Facebook’ta yayınlanabilmesi için 3 temelden oluşması gerekmektedir. Bunlar; kampanya, reklam seti ve reklam.

Kampanya; İçeriğinde çok sayıda reklam seti ve reklam bulundurmaktadır. Oluşturmuş olduğunuz kampanyalarınızın her biri için farklı bir reklam verme amacı seçmeniz gerekmektedir.

Reklam Seti; Bir ve birden fazla reklamın içinde bulunduğu alandır. Reklam seti içerisinde; hedef kitle, reklam planlaması, reklam alanı, reklam bütçesi gibi ayarlamaları yapabilirsiniz.

Facebook Reklam; Kullanmış olduğunuz farklı içerikler reklam alanını oluşturmaktadır.