Facebook Reklam Açık Arttırmaları

Facebook Reklam Açık Arttırmaları için 2 temel üzerinde denge kurarak sağlamaya çalışmaktadır. Bunlar;

Ayarlanmış hedef kitlelerdeki kullanıcılara erişip reklamların başarıya ulaşmasına yardımcı olarak reklam verenler için değer sağlamak.

Facebook üzerinden uygulama ve hizmetler’den yararlanan insanlara olumlu dönüşler yapmak ve kendileri ile alakalı farklı deneyimler sunmaktır.

Bu işlemleri başarı ile yerine getirebilmenin en iyi yolu ise reklam veren ve kullanıcıların eşit şekilde temsil edildiği Facebook reklam açık arttırmaları kullanmaktır. Bu şekilde reklam verenler hedef kitle olarak belirledikleri kişilere kolay yoldan erişirken, kullanıcılar da ilgi alanlarını oluşturan reklamları rahat bir şekilde görebilirler. Bu amaç ışığında ana hedef, Facebook reklam kapsamında doğru zamanda, doğru kişilere, doğru bir şekilde erişmektir. Facebook reklam açık arttırmaları için dikkate alınan faktörler ise; teklif, tahmini eylem oranları ve reklam kalitesi ve alaka düzeyidir.

Teklif: Kapsamında Facebook’a ücret hedeflerinizi belirterek, bu hedefe ulaşmak için sizlere yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz.

Tahmini Eylem Oranları: Facebook üzerinden oluşturulan her reklam seti belirli bir eylem üzerinden optimize edilmektedir. Belirli bir kişinin bu eylemi gerçekleştirmesinin ne kadar olası olduğunu anlamaya tahmini eylem oranları denilmektedir.

Reklam Kalitesi ve Alaka Düzeyi: Facebook bu ayarlama ile, kullanıcıların reklamlarınızı görmek ile olan ilgilerini ve reklamlarınızın genel kalitesini belirlemektedir.