Facebook Reklam Fiyatları

Facebook’un ana gelir kaynaklarının başında olan sponsor reklamlar, bağlantılar gelmektedir. Milyonlarca üyeye sahip olan Facebook, aynı zamanda binlerce markanın da reklamını yapmaktadır. En küçük işletmeden en büyüğüne kadar birçok markanın reklamından finansal gelir sağlamaktadır. 2012 yılının başlarında en büyük sosyal platform olan Facebok, Facebok reklam fiyatlarını düşürmüştür. Yaklaşık %27’lik bir düşüş yaşanmıştır.
Tıklanma başına ödenen ücretler Ekim 2011’de 62 cent iken Şubat 2012’de 45 cent’e kadar düşmüştür. Bunun dışında Google Reklam fiyatları gibi Facebook reklam fiyatları, reklamlarınızın tıklanması ya da görüntülenmesine göre sizin tarafınızdan belirlenmektedir.
Facebook reklam fiyatlarını, kullanıcılarının reklam verirken bütçelerinin çok sarsılmamasını göz önüne alarak belirlemektedir. Bu durumdan hem Facebook hem de reklam veren firma sahipleri yararlı çıkmaktadır.
Hem uygun ödeme seçenekleri hem de reklamlarınızın müşterilere ulaşmasındaki garantisinden dolayı Facebook reklam fiyatları, firmaların yüzünü güldürür niteliktedir. Sizde avantajlı fiyatlardan yararlanarak ürün tanıtımınızı yapmak istiyorsanız, Facebook reklam hizmetinden hemen yararlanın.