Facebook reklam ilkeleri

Facebook üzerinden ulaşabileceğiniz facebook reklam ilkeleri kısmında, oluşturulan reklamlardan hangilerinin yayınlanıp hangi reklamların yayınlanamayacağını öğrenebilir ve bu konu ile ilgili her türlü kurala ulaşabilirsiniz. Reklam İlkeleri kısmında bulunan kurallar doğrultusunda, reklam verenlerin reklamları incelenmektedir. Facebook’ta yayınlanan reklamlar üzerinden herhangi birinin Reklam İlkeleri kuralları doğrultusunda yayınlanmadığını düşündüğünüz takdirde Facebook ile iletişime geçerek gerekli şikayetlerde bulunabilirsiniz. Bunun yanı sıra yayınlamak istediğiniz reklamlarınızın herhangi bir sorun doğrultusunda yayınlanmadığını düşünüyorsanız aynı şekilde Facebook ile iletişime geçerek bu sorunun da düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

1. Genel Bakış
Reklamlar Facebook’ta veya Instagram’da yayınlanmadan önce değerlendirilerek Reklam ilkelerine uyduklarından emin olunur. Genellikle çoğu reklam 24 saat içinde değerlendirilir, ancak bazı durumlarda bu süre uzayabilir.
3. Reklamınız Reddedildiğinde Yapmanız Gerekenler
4. Yasak İçerikler
5. Kısıtlı İçerik
6. Video Reklamları
Video reklamları ve diğer dinamik reklam türleri, Topluluk Standartları ve aşağıdaki ilkeler de dahil olmak üzere bu Reklam İlkeleri’nde listelenen tüm kurallara uymalıdır:
7. Hedefleme
8. Konumlandırma
9. Reklam Görsellerindeki Yazılar
Reklam görsellerinde aşırı miktarda yazı kullanmak reklamınızın daha az kişiye erişmesiyle veya hiç yayınlanmamasıyla sonuçlanabilir. Üzerinde çok az yazı olan veya mümkünse hiç yazı olmayan görseller kullanmayı deneyin.
10. Potansiyel Müşteri Reklamları
Reklamverenler, önceden yazılı iznimiz olmadan Potansiyel Müşteri Reklamlarında aşağıdaki bilgi türlerini talep eden sorular oluşturamaz.
11. Marka Varlıklarımızın Kullanımı
Facebook veya Instagram markalarını içeren reklamlarla ilgili olarak, marka kurallarını gözden geçirmek ve onaylanan varlıkları indirmek için lütfen Facebook Marka Kaynak Merkezi’ne ve Instagram Marka Kaynak Merkezi’ne başvurun.
12. Veri Kullanım Kısıtlamaları
13. Bilmeniz Gerekenler
Karara İtiraz Edin
Reklamınızı düzenleyemiyorsanız veya bir hata sonucu reddedildiğini düşünüyorsanız, bu formu kullanarak karara itiraz edebilirsiniz.
Reklamınızın bir hata sonucu reddedildiğini düşünüyorsanız, lütfen Facebook’a bildirin