Google AdSense Pin Doğrulama İşlemi

Bir web siteniz var ise ve bu siteden bir kazanç elde etmek istiyorum diyorsanız Google AdSense reklamlarını bilmeniz gerekmekte. Bir çok web site sahibi Google AdSense kullanmamak için çok çaba sarf eder diğer reklam mecralarından en az 5 tanesini denedikten sonra tilkinin dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanıdır misali Google AdSense’nin yolunu tutarlar. Peki ama hiç düşündünüz mü web site sahiplerinin başka reklam mecralarını denedikten sonra neden AdSense reklamlarında çareyi aradıklarını. Şüphesiz ki böyle olmasının sebeplerinden bir tanesi Google pin doğrulama işlemidir. Zaten AdSense’nin en sıkıntılı yanı da bu işlemdir. Google Adsense’ye kayıt olurken pek dikkatinizi çekmeyen pin doğrulaması paranız 100 $ eşiğine geldiğinde dikkatinizi çeker çünkü Google den hakkınız olan parayı bir türlü alamazsınız pin doğrulaması ister sürekli peki nedir bu pin?
Google işini titizlikle yürüten bir firmadır. Hal böyle olunca sizin web sitenizi doğrulamanız Google yen yetmez öncelikle pin doğrulama işleminin birinci aşaması hesap doğrulama işlemidir.
AdSense sol menüsünden hesap ayarları seçeneğine tıklayınız hesap bilgileri kutucuğuna geliniz ve banka hesap bilgilerinizi iban bilgisi de olmak üzere yazınız. Bu işlemin sonucunda Google birkaç gün içerisinde belirttiğiniz hesap numarasına deneme amaçlı birkaç dolar para gönderecektir ve sizden kaç dolar para gönderdiğini Google’a doğrulama amaçlı bildirmenizi isteyecektir.
Hesap bilgilerini doğruladıysanız devam edelim. Google AdSense ana sayfasında pin doğrulaması yapmanız gerekiyor yazısına tıklayalım ve kutucuğa istenilen bilgileri girelim. Burada dikkat etmeniz gereken nokta adres kutucuğuna bilinen bir adres girmenizdir. Her postacı her adresi bilmeyebilir açık bir şekilde adresinizi girdiyseniz buradan sonra yapmanız gereken şey beklemek olacaktır. Google’dan birkaç hafta içerisinde postacı size bir zarf getirecek bu zarfın kenarından açarak içerisinde yazan pin numaranızı Google AdSense’ye bildirmeniz gerekecektir.

Bu işlemleri yaptıktan sonra artık sizde Google den hak ettiğiniz parayı alabilirsiniz.