Google Arama

Google günümüzün vazgeçilmezleri arasında yer alan bir arama motorudur. İnsanlar internet üzerinden yapacakları her türlü işlerini, karşılayacakları bütün ihtiyaçlarını gidermek için en büyük yardımı Google aracılığıyla alırlar. Kullanıcılarının hizmetine sunduğu birçok hizmetinin yanı sıra aramalarda sağladığı kolaylıklarla da tercih edilmektedir.
Kullanıcılar gelişmiş arama seçeneğiyle, daha hassas aramalar yapıp, daha verimli sonuçlar alabilmektedir. Bu arama seçeneğine ulaşmak için doğrudan http://www.google.com.tr/advanced_search adresini kullanabilmektesiniz.
Herhangi bir siteye özel arama yapmak istediğiniz zaman, aramak istediğiniz sitenin URL’sini girerek işleminizi gerçekleştirebilmektesiniz. Aramalarınızı yaptığınız zaman çıkan sonuçları filtrelemek ve özelleştirmek isterseniz, sonuçlar sayfasının üst kısmındaki seçenekleri ve araçları kullanmanız yeterlidir. Sonuçlarınızı zaman, konum,konu gibi seçeneklere göre filtreleyebilir ve aradığınız sorgu için en sağlıklı bilgiye en kısa yoldan ulaşabilirsiniz. Aramaya yazdığınız kelimelerle ilgili popüler aramaları Google size yazınızı tamamlamadan gösterir bu da sizin fazla zaman harcamamanıza yardımcı olmaktadır. Eğer istediğiniz sonucu göremediyseniz yazmaya devam ederek google’ın o konuyu otomatik olarak güncellemesine yardımcı olabilirsiniz.
Google web aramada sağladığı kolaylıklar, verdiği güvenilir bilgiler ve sunduğu sınırsız hizmetlerle günümüzün en çok kullanılan arama motoru olma özelliğinin hakkını vermektedir. Bünyesinde barındırdığı daha birçok hizmetle uzun seneler boyunca vazgeçilmezlik özelliğini koruyacak gibi durmaktadır.