Google Blogger ile Hayatınızı Bloglayın!

Kaliforniya, Standford Üniversitesi’nde iki doktora öğrencisinin araştırması ile temelleri atılan ve bugün dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google, internet kullanıcılarına bir çok servis sunmakta. “Google Servisleri” şeklinde adlandırılan bu servislerden “Google Blogger”, dünya üzerinde 200 milyon kullanıcı sayısını geçmiştir. Son yıllarda popülerlik kazanan blog tutma alışkanlığı, bir zamanlar sadece günlük adı verdiğimiz defterlerden ibaretti. Şimdi ise teknoloji gelişti ve teknolojinin bir ürünü olan Google Blogger bize kolay bir şekilde blog tutma imkanı sağlıyor.

Google Blogger internet kullanıcılarına bir blog tutmaktan ötesini sunmaktadır. Zamanla gelişen özellikler ve yenilikler sayesinde, Google Blogger ile açacağınız bir blog ve paylaşacağınız deneyim ve bilgiler, belki başka bir internet kullanıcısının büyük bir sorununu çözecek ve birilerine yardımcı olmuş olacaksınız, belki de ilerleyen zamanlarda bu blog sizin ekmek kapınız bile olabilir. Sıradan bir blog açıp, zamanla büyüyerek paylaşımlarınızın günlük olarak binlerce kişiye ulaşması zamanla mümkün.
Bir blog açmak işin sadece başlangıcı. Bu başlangıç aşamasında hangi konuda bir blog açmanız gerektiğine karar vermeniz de oldukça zor bir aşamadır. Çünkü blog içeriğinizin insanların ilgisini çekebilecek nitelikte olması sayesinde açacağınız blog ziyaretçi toplayacak ve insanlar da sizin Google Blogger sayfanıza katılım sağlayacak, konularınıza yorum yazarak katkıda bulunacaktır. Aksi takdirde sizin de yaptığınız gibi, ilginizi çekmeyen bir internet sayfasını sadece çarpı tuşuna basarak kapatmak oldukça basit bir iş.
Google Blogger gibi milyonlarca insanın bulunduğu platformda, açacağınız blog belki kurumsal firmanızı temsil edecek, belki sizin kişisel notlarınızdan oluşan bir sayfa olacak, belki de bir grup veya topluluğu temsil edecek. Önemli olan açacağınız blog içerisinde hedef kitlenizin aradıklarını ve istedikleri içeriği barındırabilmektir.
Google Blogger kullanıcılarına sınırsız trafik imkanıyla ücretsiz olarak sunulan bir hizmet. Google firması tarafından 2003 yılında satın alınan www.blogger.com ‘dan bir blog açmanız için sadece bir Google e-mail hesabınızın olması yeterlidir.  Açacağınız Google Blogger sayfanıza ayrıca Google tarafından sağlanan çeşitli widget ve farklı özellikler, sayfanızı daha ilgi çekici kılacaktır. Siz de bir Blogger hesabı edinin ve bloglamaya başlayın.