Google Görsel Arama

Aradığınız görselleri de kolayca bulabilmeniz için Google’ın,Google Görsel Arama hizmeti bulunmaktadır. Web’de ki aramanızla alakalı görselleri bulmanız için, arama kutusundan aramanız ya da elinizdeki bir görseli kullanmanız gerekmektedir. Aradığınız görselle ilgili örnekler size bir sayfada küçük resimler halinde gösterilmektedir. Resimler hakkında ayrıntıları görmek için, resmin üzerine fareyle gelmeniz yeterlidir. Eğer resmin bulunduğu sayfaya gitmek istiyorsanız resme tıklamanız gerekmektedir.
Google Görselleri kullanmak için, images.google.com adresini ziyaret etmek gerekmektedir. Görseller, Google’nin robotları web’deki görselleri dizine eklemek için, web sayfalarında bulunan başlıklar ve açıklamalar gibi faktörleri analiz eder. En kaliteli sonuçların gösterilmesi için, görseller dizinine karmaşık algoritmalar uygulanır. Google Görsel dizinine doğrudan görsel yüklemek mümkün değildir. Eklediğiniz görseller eğer gösterilmiyorsa, görsel ekleme ipuçlarını inceleyebilirsiniz. İsteğinize bağlı olarak bir görseli kaldırmak istiyorsanız, görsel sonuçlarında görülmemesi için engelleyebilirsiniz.
Google bu uygulamayla, görsel arama sonuçlarını keşfetmenize ve bu konuyla ilgili ihtiyaçlarınıza yardımcı olmayı planlamaktadır. Bu konuyla ilgili daha yeni yollar geliştirildikçe kullanıcıların hizmetine sunulmaya devam edilcektir.