Google Reklam Ajansları

Gelişen internet teknoloji, yeni pazarlama yöntemi olan internet üzerinden satışı ortaya çıkarmış ve mal ve hizmet satışı yapan şirketler e-ticaret siteleri ve web sayfaları ile internet pazarında yerini almıştır ve almaya devam etmektedir. Klasik satış yöntemleri de devam etmektedir. Satışların artırılması, ürünlerin tanıtılmasında aracılık yapan reklam da yeni pazarlama yöntemi gibi yeni reklam yöntemleri ile internet üzerinde yer almıştır ve sürekli gelişim göstermektedir.

Dünyaca ve Ülkemizce en sık kullanılan ve birinci sırada yer alan Google, Google reklamları hizmeti sunmaya başlamış ve Google sertifikalı Google reklam ajansları da internet sektöründe yerini almıştır ve reklam medya şirketlerinin bünyesinde hizmet vermektedir. Google reklamlarında yer almak isteyen mal ve hizmet satışı gerçekleştiren firmalara hizmet sunmaktadır. Profesyonel ve yaratıcı zekaya sahip işinde uzmanlaşmış reklamcılar, grafik ve tasarımcılar ile Google reklamları hazırlanmakta ve Türkiye’de 36 milyon internet kullanıcısına ürün ve hizmet reklamlarını ulaştırmaktadırlar.

Mal ve hizmet satışı yapan firmalar bütçelerini zorlamadan küçük meblağlar ödeyerek Google reklam ajanslarının başarılı reklam metni, reklam banner, görsel çalışmaları ve hedef kitle aramalarına uygun anahtar kelime seçimleri sonucunda Google reklamlarında yerini almaktadır. Yaşı, bölgesi belirlenen müşteri profilinde yer alan hedef kitleye ulaşarak geri dönüş sağlanmaktadır.