Google Reklam Alma

Google ile reklamlarınızı yayınlamak, müşterilerinize hızlı ve doğrudan ulaşmanın yolu olduğunu biliyorsunuz. Ancak Google reklam alma yöntemi nedir ve nasıl olur? Bu soruların cevabı Google AdWords içerisinde saklı. Tüm bu işlemlerinizi orjinal AdWords paneli aracılığı ile yapabilirsiniz.

Çeşitli firmaların danışmanlığını yaptığı ve ülkemizde de yaygın olarak kullanılmaya başladığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Ancak her firmadan alacağınız hizmette en dikkat etmeniz gereken nokta orijinal Google AdWords paneli kullanmanız gerektiğidir. Google reklam alma aşamasında mutlaka hizmet alacağınız firmaya orijinal panel olup olmadığını sormalısınız.

Google reklam alma aşamasında öncelikle kabaca belirlemeniz gereken konular, reklamlara ayırmayı düşündüğünüz bütçeyi belirlemek ile başlar. Ardından hedef kitlenize yönelik hangi arama sonuçlarında reklamlarınızın yayınlanması gerektiğini belirlemek. Bu konu doğrudan reklamın amacına ulaşıp ulaşmamasını etkiler. Çünkü oyun sektöründe faaliyet verirken, program kelimesi kullanmanız, sizin reklamlardan hedeflediğiniz kitle dışında kullanıcılara ulaşır. Bu da reklam verimliliğinizi düşürür. Google reklam alma aşamasında bir de dikkat çekici, kısa ve anlaşılır tanıtım yazısı yazmanızdır. Reklamlarda linkinizin açıklaması olarak yer alacaktır.

Google reklam alma aşamasında reklamlarınız için hedef kitlesi seçerken, belirleyeceğiniz koordinatlara belirlediğiniz mesafelerde yakın olan şehirlerden giren kullanıcılara yönelik bir ayarlama yapma imkanınız da bulunuyor. Daha çok yöresel hizmetlere yönelik olan bu özellik, örneğin İstanbul şehrindesiniz ve çok uzun mesafelere nakliye nedeniyle ulaşma imkanınız yok ise, yakın çevre olan sadece Kocaeli ve Edirne gibi bölgelerdeki kullanıcıların reklamlarınızı görmesini sağlayabilirsiniz. Kısaca Google AdWords ile siz isteklerinizi belirleyin yeterlidir. Geriye sadece reklamların yayınlanması ve müşterilerinizin size ulaşmasını beklemek kalacak.

Google reklam alma aşaması yaklaşık 2 saat ile 10 saat arasında değişen bir onay sürecine tabi tutulur. Ardından anlık olarak reklamlarınızın gösterim ve tıklanma oranları ile ilgili ayrıntılı istatistiklere ulaşabilirsiniz.