Google’a Reklam Nasıl Verilir

Dünyada en çok kullanılan arama motoru olan Google, birçok açıdan hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Birçok büyük ve küçük işletme buraya reklam vermekte ve bunun sonucunda milyonlarca insana ulaşmaktadırlar. Peki Google’a reklam nasıl verilir? sizlere bu konu hakkında biraz bilgi vermeye çalışacağız.

Google reklam verebilmek için öncelikli olarak yapmanız gereken bir Google AdWords üyesi olmaktır. Daha sonraları reklam vermek istediğiniz herhangi bir şeyle ilgili olarak reklam oluşturup alakalı kelimelerden anahtar kelime ya da kelime öbekleri seçimi yapmalısınız. Seçtiğiniz anahtar kelime doğrultusunda Google’a link ekleneceği için bu kelime seçimini çok iyi yapmalısınız. Kullanıcılar alakalı kelime ile ilgili olarak arama yaptıklarında sizin sitenizi bulma ihtimalleri artmaktadır. Ayrıca ücretlendirme sadece vermiş olduğunuz reklam tıklama aldığı zaman yapılmaktadır, yani reklamınız Google’da gösterilince herhangi bir ödeme yapılmamaktadır. Yani verdiğiniz reklam işe yaradığı zaman ödeme gerçekleşmektedir. Bütçenizi çok sarsmadan dilediğiniz  tutarda ücretlerle reklam oluşturabilirsiniz. Reklam ödeme tutarları yalnızca size aittir. Ayrıca reklam oluştururken kendinize belirlediğiniz hedefi şehir, tarih, saat gibi kriterlerle kısıtlama yapın ki reklamın hedef kitleye ulaşması daha kolay olsun.

Google’a verdiğiniz reklamlar, arama sonuçlarında ekranın en üst ve sağ köşesinde bulunan sponsor bağlantılar kısmında yayınlanmaktadır. Google’a nasıl reklam verilir? sorusu yaptığınız detaylı açıklamalar sonrasında sanıyoruz ki cevabını bulmuştur.