Google’a Site Ekle

Google arama sonuçlarına dahil olmak ve çıkan sorgu sayfasında yer alabilmek için Google’a site eklemeniz gerekmektedir. Google’a site ekleme işlemi ziyaretçi sayınızı arttırmanız için önemli bir işlemdir.

Google site endeksleme robotu her gün bünyesinde binlerce web sitesini taramakta ve veritabanını sürekli güncel tutmaktadır. Google eklenen sitelerle günden güne gelişme göstermektedir. Google’a site eklemek için Google’ın sitenizi endeksleyebilmesi ve arama sonuçlarına sitenizi dahil edebilmesi için site adresinizi Google’a bildirmeniz gerekmektedir. Google adres bildirme işlemini sadece bir form doldurarak yapabilmektesiniz. Google site ekleme işlemini gerçekleştirirken, sitenizde bulunan her sayfayı tek tek Google’a bildirmeniz gerekmemektedir. Google site endeksleme robotu sitenizi gezerken ana sayfadaki linkleri takip ederek bünyenizde bulunan tüm sayfalara otomatik olarak ulaşacaktır. Bu sebepten dolayı Google’a site eklerken, sitenizin içerisinde ana sayfadan tüm sayfalara ulaşabilecek bir sistemin olması çok önemlidir. Google’a eklediğiniz site, Google indeksleme robotu tarafından siteniz taranarak birkaç hafta sonra arama sonuçlarında yer almaktadır.

Google’a site eklemek, ziyaretçi sayınızı ve buna bağlı olarak da yapmış olduğunuz satış miktarınızı arttıracaktır. Bu nedenle ekleyeceğiniz sitelerinizin ayarlamalarını iyi yapmalı ve ana sayfanızı çok dikkatli bir şekilde oluşturmalısınız.