Reklam Önizleme

İnternet üzerinden birçok insana ulaşmak ve tanıtım yapmak amaçlı Google’a verdiğiniz reklamlarınızı, reklam önizleme aracı sayesinde görebilirsiniz. Reklam önizleme aracı çok fazla gösterim yapmadan reklamlarınızı normal bir şekilde Google da arıyormuşsunuz gibi gösterir. Reklam önizleme aracı sayesinde reklamlarınızın görülmeme gibi nedenlerini de anlayabilmektesiniz. Girmiş olduğunuz herhangi bir anahtar kelime ile ilgili olarak hangi reklamların gösterimde olduğunu öğrenmenize de yardımcı olmaktadır.

Google reklam veren şirket veya kişilerin, reklamlarının Google’da nasıl yayınladığını veya yayınlanmadığını, hangi kelimelerde kaçıncı sırada yer aldığını öğrenmek için Google arama motorunu kullanmak yerine, reklam önizleme aracını kullanmaları tavsiye edilmektedir. Reklam önizlemeyi kullanabilmek için girmiş olduğunuz sayfadaki alan adını istediğiniz www.google.com.tr ya da www.google.com.om gibi değiştirebilirsiniz. Dil tercihinizi hangi dil üzerinden arama yapmak istiyorsanız buna göre belirleyebilirsiniz. Konum ve cihaz bilgilerinizi de kendinize göre düzenledikten sonra arama yapmak istediğiniz reklam ile bağlantılı anahtar kelimeleri girip, reklam önizleme aracı sayesinde sağlıklı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu özelliği mobil uygulamalarda da kullanabilirsiniz.

Reklam önizleme aracı sayesinde, reklamınızın görüntülenip görüntülenmediğini görebiliyor ve eğer reklamınız gösterilmiyorsa bu konu hakkında sizi reklam bütçenizle ilgili olarak yeni bir hesaplama yapmanız konusunda uyarıyor. Aynı zamanda hesabınızı yeniden optimize etmenize de yardımcı olmaktadır.

Reklam Önizleme Aracı: https://adwords.google.com.tr/d/AdPreview/