Video Reklam Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Video reklam içeriğinde genel olarak , seyirciyi bişeyler düşünmeye itebilecek bir hikaye anlatmak için 30 ila 90 saniyeniz var. Bir kitle üyesinden çok fazla duygusal anlamda bir yatırım elde etmeyeceksiniz. Amaç sadece ürünü hatırlamalarını sağlamaktır.

Bu nedenle, uzun formdaki videolar, gerçek bir yolculuğun olduğu uzun mesafe koşuları gibidir. Video reklam, bir seferde çok fazla geri dönüşümlerin ortaya çıkmasına olanak tanımaktadır.

1. Diyalog Hızı Önemlidir

Video reklam söz konusu olduğunda, ekranda yeterli sayıda diyalog olmadığında kitleler sıkılıyor. Bu, bazı süper çekici eylemlerin daha iyi olmasının ya da aktörlerin diyalogunun zorlayıcı olması gerekmediği anlamına gelir. Video reklam içinde sadece 30 saniyen var, o yüzden boşa harcama.

Diyalog hatları arasındaki hızlı kesintiler, aynı miktarda içeriği daha hızlı bir şekilde almanıza yardımcı olabilir. Örneğin, iki kişinin konuştuğu bir video reklam oluşturuyorsanız, ilk konuşmacının konuşması bittiğinde ikinci kişinin sesini başlatabilirsiniz. Bu şekilde, insanlar zaten yüzlerini görmeden önce ekrandaki ikinci kişiyle ilgileniyorlar.

Çabuk kesimler, ilk kişinin konuşmasına tepki olarak ikinci kişinin çekimini keserek birinci kişinin tepkisini ikinci kişinin başlangıcına kadar çıkarmanızı sağlar. İlk başta doğal değil gibi görünse de, televizyon programlarını izlemeye devam ettiğiniz de her zaman aynı durumla karşılaşacağınızı garanti ederim.

Gerçek olalım, sadece verdiğiniz şeyle çalışabilirsiniz. Eğer oyuncunuz reklamı çekerken çok yavaş konuşuyorsa, çalışmak için doğru materyale sahip olmayabilirsiniz. Yani, ilk film çekerken son parçanın momentumunu aklınızda bulundurun.

2. Reklam Maddelerin İlk 5 Saniyesi

Video reklam kpsamında, kitlenizi çekmek ve videonuzun geri kalanını izlemek istemelerini sağlamak için genellikle yaklaşık 5 saniyeniz olur. YouTube’da özellikle atlanabilir reklamlara sahip bu özellik, YouTube’un kitlenizin reklamınızı kapatabilecekleri saniye cinsinden geri sayıma yardımcı olduğu anlamına gelir. Facebook reklam içeriğinde video reklam içeriği atlanabilir özellik taşımamaktadır. Aynı şekilde Instagram reklam da bu özelliği taşımaktadır.

Film reklamlarının ve YouTube Vloggers’larının tüm videolarını izlemenizi sağlamak için bir taktik kullanmaya başladıklarını fark edeceksiniz. Tüm eylemleri ya da en başından beri tartışmanın en büyük bölümünü küçük bir önizleme koyarlar. Ben buna baiting diyorum.

Baiting, süper etkilidir çünkü kitleler zaten gördüklerini bağlam içine koymak isterler. Potansiyel olarak şaşırtıcı bir şey gördüklerini ve varsayımlarının gerçekten doğru olup olmadığını görmek istediklerini düşünüyorlar.

Kitlenizin baitingi, genellikle bir video reklamınız bir dakika veya daha uzun sürdüğünüzde en iyi şekilde çalışır . Bu, kullanıcıların en baştan izledikleri takdirde izlemeyi istemeyeceklerinden korkarsınız.

3) Punch Hattı’na ulaşın

Bir video reklam yazdığınız veya yönettiğinizde olan küçük bir şey var. Siz yazdığınız şeylerin her zaman güzel olduğunu ve tüm fikirlerinin harika olduğunu düşünüyorsunuz. Tüm kavramlarınızın son kesim için bir zorunluluk olduğunu hissediyorsunuz.

Bununla birlikte, bazen düzenleme yaparken yeni bir fikir ortaya çıkmaz. Belki de düşündüğünüz kadar komik değil. Belki teslimat zayıftı. Belki çekimler sırasında iyi bir açı elde edemezsiniz.

Sebep ne olursa olsun, bazen sadece bir şeyi kesmeniz gerekir.

Bir parçayı kestirmek bir süreç olabilir, bu yüzden kendinize şu soruyu sorun: “Materyali keserek ve aynı mesajı verdikten sonra delme hattına ulaşabilir miyim?” Eğer yapabiliyorsan, neden olmasın diye bir sebep yok. Kişiler, doğru noktaya ulaşan iyi hazırlanmış mesajlara yanıt verir. Unutmayın, bir reklama epik bir özellik eklemiyorsunuz sadece düzenliyorsunuz.

Sonuç

Video reklam düzenlemek tıpkı sprintleri çalıştırmak gibidir. Yüksek enerji, hızlı tempolu ve sonunda büyük bir ödeme ile geliyor. Ancak, video hızınızı artırabilirseniz, kullanıcıların tüm yol boyunca izleyeceği reklamlar oluşturabileceksiniz.