Yandex Araç Çubuğu ile Tüm Her Şeyi Tarayıcınızdan takip edin !

Yandex yaklaşık 20 yıl önce yayın hayatına başladı. İlk olarak Rusyada basit bir algoritmayla arama motoru görevini üstlenirken kısa sürede Rusyanın en büyük pazar payına sahip şirketleri arasına girdi. Yakın coğrafyada yavaşça yayılan bu arama motoru şuan birçok ülkeye yayıldı. Kısa sürede daha da gelişen Yandex Türkiye’yede bir ofis açarak çalışmalara başladı. Kısa zamanda Türkiye’de kullanılan birçok arama motorundan daha fonksiyonlu hale geldi. Türkiyede yakın zamanda faaliyete geçen çok amaçlı Yandex arama motoru kısa zamanda birçok kullanıcıya ulaştı. Birçok özelliğinin yanı sıra iyi ve kaliteli sonuçlar ortaya çıkaran bir arama motorudur. Şuan Türkiye’de kullanılan en büyük arama motorlarından biri oldu. Yandex’in arama motoru özelliği dışında tüm internet hizmetlerini kapsayan işlevleride var. Bunlardan biride Yandex Araç Çubuğu. Bu araç çubuğu sayesinde birçok sosyal ağındaki yenilikleri tek tık ile öğrenebiliyorsunuz.

Bu araç çubuğunda Facebook ve Twitter gibi büyük sosyal paylaşım sitelerine login olarak yeniliklerden tarayıcınızın arayüzünden anında haberdar olabiliyorsunuz. Facebookta biri sizin hakkınızda mı konuşuyor ? Birisi size twitmi attı ? Ya da birisi bu sosyal paylaşım sitelerinden birinde durum güncellemenize yorum mu yaptı ?Yandex Araç Çubuğu bu gibi durumlarda size bildirim yapar. Ayrıca bu araç çubuğunun açılır kapanır penceresi sayesinde sosyal paylaşım ağlarının birçok özelliğini kullanabilirsiniz.

Hava durumlarından anında haberdar olun

Yandex Araç Çubuğu sayesinde bulunduğunuz yerin anında hava durumunu öğrenebilirsiniz. Yapmanız gerekenYandex Araç Çubuğunu kurduktan sonra bulunduğunuz ili seçmek. Eğer büyük şehirlerden birinde yaşıyorsanız Araç Çubuğu otomatik algılayabiliyor.

Gelen E-Postalarınızı anında görün

Araç Çubuğunuzun bu özelliği sayesinde Hotmail, Yahoo, Gmail ve Yandex Mail hesabınıza gelen e-postaların bildirimini alıp açılıp kapanır menüsü sayesinde tek tıkla e-postalarınızı okuyup yanıtlayabilirsiniz. Bu şekilde e-postalarınızdan anında haberdar olur, önemli olayları kaçırmazsınız.

Her dile hakim olun

Araç Çubuğunda entegreli olarak bir çevirmen bulunmakta. İngilizce, Almanca ve Rusça kelimelerinizi internette sözlük aramadan kolayca çevirebilirsiniz. Çevirmek istediğiniz kelime veya cümleyi fare ile seçip Yandex Araç Çubuğu üzerindeki çevirmen ikonuna tıklamanız yeterli. Çevirmek istediğiniz cümle veya kelimenin istediğiniz dildeki anlamını anında öğrenebilirsiniz.

Genel özellik olarak bunlar Yandex. Bar’da daha birçok özellik bulunmakta. Diğer özellikleri öğrenmek ve tarayıcınıza uygun Yandex. Bar kurmak için http://bar. yandex. com. tr/ adresine tıklamanız yeterli.