Yandex Direct

Son günlerin rağbet gören firmalarından biri olan Rus merkezli Yandex.ru arama motoru, yakın bir tarihte faaliyete geçireceği reklamcılık anlayışı konusunda büyük firmaların yanı sıra, diğer kullanıcılara da verdiği sinyallerle ilgil odağı olmayı başarıyor.

Bundan 16 yıl evvel, 1996 senesinde, Rusya’da İlya Segalovich ve Arkady Volozh tarafından kurulan ve son dönemde adını sıkça duyuran arama motoru Yandex.ru yakın geleceğin reklam patronlarından biri olacağa benziyor.

3500’ün üzerinde çalışanı ve 2011 senesinde yaptığı 622,2 milyon dolarlık kazançla dikkatleri üzerine çeken Yandex.ru daha şimdiden birçok dünya liderinin “reklam hazinesi” olarak görülmeye başlandı.

İnternet hayatına 1996 yılında başlayan ve arama motoru vasfının dışında, internet dünyasına getirdiği yeni soluklar ve çevrimiçi reklamcılık anlayışıyla da benzeri firmalardan kolaylıkla sıyrılan Yandex.ru, kullanıcıların ilgili aramalarının yanı sıra, ortak yürütülen içeriklerde sunduğu reklam fırsatlarıyla da büyük ilgi gören bir reklam anlayışına sahip.

2011’in Eylül ayına kadar başta Rusça ve İngilizce destekli olan Rus merkezli arama motoru Yandex.ru, Eylül 2011’de İstanbul’da açtığı ofisiyle de Türkiye pazarına girerek, yeni yatırımların ve açılımların da sinyalini veriyor.

Bunlardan bir tanesi Yandex Direct Reklam Türkiye’de kullanıma sunulmaya başladı. Yandex Direct Reklam ile müşteri potansiyelini arttırmak artık çok kolay.

Türkiye ayağından önce bile, başta büyük firmalar olmak üzere milyonlarca kullanıcının ilgilisini çeken Yandex.ru Türkiye ayağıyla da Türk kullanıcılara nasıl hitap edeceğini iyi biliyor.

“Yandex. Her şeyi bulun.” Sloganıyla yola çıkan Yandex.ru firması, Türkiye pazarında ve Türk kullanıcılarına sağladığı hizmetlerle Google gibi sektörün devine kafa tutmayı başarıyor.

Türkiye atılımıyla birçok sosyal ağ’da, Yandex.ru’ya olan ilgi, firma yetkililerinin de ilgisini çekmiş olmalı ki, Türkiye için yapılan yenilikler ardı ardına gelmeye devam ediyor.

Son yılların reklam sektörüne farklı bir bakış açısı getiren dev firması Yandex.ru, yapacağı yenilikler ve atacağı reklamcılık adımlarıyla, milyonların kalbini kazanacak ve sektöre adını altın harflerle yazdıracağa benziyor.