Yandex İlk Sayfa Reklam

Yandex üyesi mal ve hizmet satışı yapan, yandex reklam veren firmalar istedikleri takdirde yandex Direct tarafından sunulan yandex ilk sayfa reklam seçeneği ile ilk sayfada reklam gösterimlerimi yapılmaktadır. Arama sonuçlarının sağında gösterim seçilebilmektedir ve yandex araması yapan hedef kitleye arama sonuçları gösterilirken yalnızca arama sonuçlarının sağında yayınlanmaktadır. Süper pozisyonda gösterim seçeneği çok fazla tıklama alıyorsa bu gösterim önerilmektedir.

Yandex reklam gösterimi seçenekleri arasında mevcut en yüksek pozisyonda gösterim seçeneği de bulunmaktadır. Garanti gösterimler bloğunda, yandex reklam veren firmaların belirlediği fiyatla ulaşılabilen en yüksek pozisyonda gösterim yapılmaktadır. Garanti gösterimler bloğunun 1. Sırasında yer almak isteyen reklam verenler tarafından tercih edilmektedir. Yandex reklam verenler en yüksek pozisyonu seçmiş olduğunda, birden fazla reklam veren firma bulunuyorsa, en iyi pozisyonu tıklama başına fiyat tercih eden ve en yüksek fiyatı seçen reklam veren firmanın reklamı almaktadır. Yandex reklam stratejileri hakkında yandex Direct web sitesinden, sıkça sorulan sorular bölümünden, yandex yardım e-maili kullanılarak bilgi alınabilmektedir.

Yandex ilk sayfa reklam istatistikleri reklam veren firmalar tarafından raporlar halinde alınabilmektedir. Yandex ilk sayfa reklamları ile hedef kitleye ulaşan mal ve hizmet satışı yapan firmalar hedefledikleri satış rakamlarına ulaşmakta ve reklam vermeyen rakiplerinden üstün pozisyonda bulunmaktadır.