Yandex Reklam Vermek İsteyenler

Mal ve hizmet satışı yapan firmalar yandex reklamları ile hedef kitleye kısa bir sürede ulaşmakta, geri dönüş sağlamakta, mal ve hizmet satışı yapmaktadır. Yandex reklam vermek isteyenler firmalar yandex Direct web sayfası üzerinden öncelikle yandex üyesi olmak zorundadır. Hızlı bir şekilde üye olunmakta ve kolay bir şekilde reklam hazırlanabilmektedir. Yandex Direct, reklam şablonu hakkında açık ve net bir şekilde bilgilendirici ve yönlendirici sayfası ile reklam verecek firmalara destek vermektedir.

Yandex reklam vermek isteyenler firmalar reklam metni oluşturma menüsünden giriş yaparak reklam başlığını, reklam metnini, mal ve hizmet satışı yapan firma web sitesi bağlantısını yaparak kolay bir şekilde reklam hazırlamaktadır. Reklam içeriğinde hizmetlerin, ürün özelliklerinin yer almasına dikkat edilmektedir. Ürün Yandex aramalarında kullanılacak anahtar sözcük gruplarını seçebilmektedir ve anahtar sözcüğün reklam başlığında gösterilmesi önerilmektedir.

Yandex reklam vermek isteyenler reklam metnini hazırladıktan sonra hedef kitleyi de seçebilmektedir. Reklam gösteriminin hangi bölgeye, hangi zaman diliminde gösterilmesini, belirleyerek hedef kitleye reklamın ulaşması sağlanmaktadır. Reklam hedef kitleye ulaştıktan sonra firma url ile hedef kitle firma web sayfasına ulaşarak mal ve hizmetler hakkında dağa ayrıntılı inceleme yaparak bilgi edinmekte, ürün ve hizmeti tanımakta ve mal ve hizmet alımı gerçekleştirmektedir. Reklam veren firmalar reklamlarının istatistiklerini takip edebilmekte, kendi reklam bütçelerini kendileri oluşturabilmektedir. Yandex reklam veren firmalar gösterime değil, tıklamaya ücret ödeyerek ekonomik bir reklam gideri ile reklam yapmış olmaktadır.