Yandex Üniversite

Gün geçtikçe Türkiye pazarındaki yeniliklerine bir yenisini daha katan Yandex, Yandex Üniversite Rehberi adındaki yeni servisini kullanıcılarının hizmetine sunmuştur. Bu yenilik sayesinde üniversiteye yerleşmek için çabalayan öğrencilerin yardımına koşmaktadır. Yandex Reklam ile özel üniversitelerde tanıtılmaktadır.
Bu servis hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse, üniversitelerin bölümleri hakkında bilgilendirme yapılmakta ve bölüm, puan, başarı sırası, şehir üniversite gibi filtrelerle ulaşmak istenilen bilgi kolay yoldan öğrenilmektedir. Tercih etmek istediğiniz bölümleri, bölümlerin altında bulunan ‘tercihlerime ekle’ kısmından seçebilirsiniz. Ayrıca Yandex’in ana sayfasında herhangi bir üniversiteyi arattığınız zaman o üniversite ile ilgili tanıtıcı bilgiler, fotoğraflar ve iletişim bilgilerine ulaşmak mümkündür. Yandex’in bu hizmetinden yararlanmak için, Uni.yandex.com.tr adresini ziyaret etmek yeterlidir. Şunu da belirtmekte fayda var, yandex bu özelliği ile sadece tercih etmek istediğiniz bölümleri bir araya toplamanıza olanak sağlar, kesinlikle gerçek tercih yerine geçmemektedir.
Yandex bu uygulamayla hem öğrencilere büyük bir yardım sağlamakta hem de akıllarındaki soru işaretlerini gidermektedir. Tercih dönemlerinizde kendinize uygun üniversiteleri araştırmak için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.