Yandex Üniversite

Yandex’in faydalı uygulamalarını kullanıcılarımıza tanıtmaya devam ediyoruz. Yandex üniversite uygulaması ile öğrencilerin bölüm tercihleri sorunlarına son veriyor. Artık elinize kılavuz almak ve bu kılavuzdan gözleriniz bozuluncaya kadar bir üniversite veya üniversitenin bir bölümünü bulmaya son verin çünkü Yandex’in üniversite uygulaması tüm bu sorularınıza cevap veriyor. Yandex’in bu uygulamasına uni.yandex.com.tr  linkinden ulaşabilirsiniz.

Yandex bu uygulamasında Türkiye’deki tüm üniversitelerinin bütün bölümleri, puan türleri,kampüsleri, üniversite eğitim şartları hakkında bilgiler vermekte. Örneğin Bayburt üniversitesini merak ediyorsanız Yandex üniversite uygulamasından öncelikle Bayburt şehrine gelip Bayburt üniversitesinin üzerine tıklamanız gerekiyor.  Artık Bayburt Üniversitesi hakkında genel bir tanıtım yazısı, bölümler, bölüm taban puanları, bölüm tavan puanları, kontenjan durumu, eğitim süresi, eğitim türü gibi bir çok bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca uygulama dan Bayburt Üniversitesi’nin adresi, telefonu, web sitesi, e mail adresi, genel tanıtım videosu ve üniversite bağlantı linklerine bu adresten ulaşabilirsiniz.

Ayrıca yine aynı sayfadan sanal bir tercih kılavuzu yaratabilir istediğiniz bölümleri bu kılavuza ekleyebilir veya çıkarabilirsiniz. Tercihlerinizin tümüne üst menüdeki tercihlerim sekmesinden bakabilirsiniz.

Uygulamadan istediğiniz bölümü kolayda bulmak için üst menüdeki filtreleme yöntemlerini de kullanabilirsiniz. Filtreleme seçeceği ile sadece bir üniversitenin bölümleri yerine istediğiniz puan türünde, istediğiniz puan aralığındaki, istediğiniz eğitim türündeki, istediğiniz eğitim süresindeki  bölümlerin tümünü bir sayfada çıkarabilirsiniz.

 

Yandex bunun için size bazı örnekler de sunmaktadır Yandex’in uygulama sayfasındaki örnekler;

Örnek 1

Puan türünü ve diğer koşulları dikkate almadan Ankara’daki üniversitelerde tüm bölümleri bul.

Örnek 2

İstanbul’daki tüm üniversitelerde MF-1 puan türüne uygun Matematik bölümlerini bul.

Örnek 3

Puan türü MF-2 ve başarı sırası 120 000 civarında olan tüm Kimya bölümlerini bütün şehirlerde bul.