Google Ads için En Etkili Reklam Grubu Oluşturma

Google Ads kampanyalarınızı daha etkili hale getirebilirsiniz bunun için yapmanız gereken ise Google Ads reklam grubu oluşturma işlemini yaparken geri dönüşümler için en etkili reklamlar yapmalısınız.

Google Ads kampanyalarınızın ne kadar etkili olduğunu gösteren pek çok faktör vardır. Çoğu kullanıcı, teklif stratejilerini , anahtar kelimelerini ve kalite puanlarını optimize etmeye odaklıdır , ancak bu, kampanyalarınızın önemli kısımları değildir.

Google Ads reklam grubu, diğer bileşenlerden herhangi biri kadar önemlidir ve reklam gruplarınız doğru ayarlanmadıysa, kampanyalarınızla hiçbir zaman bir yere varamazsınız – en azından gitmek istediğiniz bir yere değil.

Bu yayında, Google Ads reklam grubu üzerinde duracağız , neden önemli olduklarını açıklayacağız ve yüksek dönüşüm sağlayan, etkili reklam gruplarını nasıl oluşturacağınızı göstereceğiz.

Ads Kampanya Yapısı

Öncelikli olarak reklam gruplarına giriş yapmadan, Google Ads kampanyalarının nasıl yapılandırıldığına bir göz atmamız gerekiyor .

Ads kampanyaları, bir aile ağacına benzeyen farklı organizasyon kategorilerine ayrılmıştır. Her şeyi kapsayan kategori, altındaki her şeyi barındıran Ads hesabı olacaktır. Tüm kampanyalar Ads hesabına ait. Ads hesabının altında farklı kampanyalar oluşturabilirsiniz. Kampanya düzeyinde, bütçe ve ayarlar belirlersiniz (ne tür yerleşimler için optimize etmek istediğiniz gibi, vb.).

Kampanyalar altında, belirlenen kampanyaya ait birden çok Ads reklam grubu oluşturma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Reklam grupları, mesajlaşmayı ve hedeflediğiniz anahtar kelimeleri barındırır. Tek bir kampanyada birden fazla reklam grubunuz olabilir, ancak reklam grupları yalnızca bir kampanyaya ait olabilir.

Reklam Grupları nedir?

Artık Ads içeriğinde, reklam gruplarınızın yapısının, kampanyanız veya hesap yapınızdan çok daha az önemli olduğunu düşünme seçeneğini ortada kaldırmalısınız. Reklam grupları, anahtar kelimelerinizi, reklamınızın mesajını ve kullanıcıların tek tek tıkladıklarında gönderilecek açılış sayfalarını içerir. Bu nedenle, Google reklam kapsamında hangi aramalarda görüneceğine ve reklamınızın belirli kullanıcılara ne kadar uygun olduğuna karar verirken reklam gruplarınıza son derece yakın ilgi gösterir.

Ads reklam grubu oluşturma işlemini doğru bir şekilde sağlamazsanız, reklamlarınız da sıralamaya girmez, tıklamalarınız daha pahalı olur ve çok fazla potansiyel gösterim ve tıklama elde edemezsiniz. Google kaliteyi değerlendirdiğinden , reklam grubunun düşük olması, reklamınızın kendi başarısı için iyi bir performans göstermeyeceği anlamına da gelebilir.

Uzun lafın kısası: Etkili reklam grupları, Ads’de daha fazla yerleşim ve müşterilerden daha fazla tıklama alacaktır.

Etkili Reklam Grupları Oluşturma

Reklam gruplarının tamamı, reklam kampanyalarınızı, reklamlarınızın etkinliğini ve karlılığını en üst düzeye çıkaracak şekilde yapılandırmanıza yardımcı olmaktır. Bunu yapmak için, reklam gruplarınızın hiper spesifik anahtar kelimeler ve kitlelere odaklanması gerekir.

Anahtar kelime gruplarının, reklam metninin ve açılış sayfalarının birbiriyle yakından eşleştiği reklam grupları oluşturmanız gerekir. Tek bir reklam grubunda tüm kitlenize hitap etmeye çalışmak hiç iyi bir fikir değildir.

Ev remodeling hizmetleri sunduğunuzu varsayalım. Döşeme, boyama, ev onarımları, dış mekan peyzajı, oda ilaveleri ve tam tadilatlar sunuyorsunuz. Bir ressam arayan biri peyzaj veya ev onarımları ile ilgilenmeyebilir. Bu nedenle, anahtar kelimeleri boyamaya odaklanan bir reklam grubundaki hizmetlere yönelik olması etkili reklamları yayınlamayı zorlaştırabilir.

Reklam Grupları Gerçekten Önemli mi?

Şimdi, dürüst olmak gerekirse hiper-hedefli AdWords reklam grubu oluşturma işlemi, tüm reklamcılık stratejinizi tek bir reklam grubuna atmak ve en iyisini ummaktan çok daha fazla iş gerektirir. Ama inan ki, kaliteli reklam gruplarını bir araya getirme çabaya değer.

Sonuç

Google, reklamınızı kimin  ne zaman gördüğünü belirlerken reklam gruplarınıza inanılmaz derecede yakından bakar. Belirli, odaklanmış reklam grupları oluşturarak (bunlardan çok daha fazlasını oluşturuyor olsa bile), çok daha etkili reklam grupları oluşturabileceksiniz. Bu, kampanyalarınızı hem doğrudan hem de uzun vadeli bir şekilde hedeflemenize yardımcı olacaktır.