Midjourney V5.2 Sonsuz Zoom (Zoom Out) Özelliği Nasıl Kullanılır?

No Comments

Midjourney, kullanıcıların girdikleri yönergelerle etkileyici görüntüler oluşturabildikleri bir metin-görüntü yapay zeka platformudur. Son V5.2 güncellemesiyle Midjourney, kullanıcılara oluşturulan görüntülerin alanını genişletmelerine olanak tanıyan yeni bir zoom out özelliği ekledi. Bu özellik, bir görüntünün bağlamını daha iyi anlamak veya panoramik veya manzara görüntüleri oluşturmak için kullanışlı olabilir.

Zoom out özelliğini kullanmak için sadece şu adımları izleyin

  1. Midjourney’e erişin. Bunu Midjourney web sitesini ziyaret ederek veya Discord sunucularına katılarak yapabilirsiniz.
  2. Bir görüntü oluşturun. AI’ı bir yönergeye dayalı olarak veya kendi görüntünüzü yükleyerek bir görüntü oluşturun.
  3. Zoom out düğmesini bulun. Görüntü oluşturulduktan sonra, altında zoom out düğmesini bulacaksınız.
  4. Zoom seviyesini seçin. Zoom out düğmesine tıklayın ve “1.5x Yaklaş” veya “2x Yaklaş” şeklinde iki seçenek sunulacaktır. Alanı genişletmek ve görüntü etrafında ek bağlam oluşturmak için istenen zoom seviyesini seçin.

Zoom out özelliği, Midjourney ile daha da yaratıcı ve ilginç görüntüler oluşturmak için kullanılabilecek güçlü bir araçtır. Farklı yönergeler ve zoom seviyeleriyle deneyler yaparak neler başarabileceğinizi görün!

İşte zoom out özelliğini kullanırken başka ipuçları

  • Zoom out özelliğini bir görüntünün bağlamını daha iyi anlamak için kullanın. Örneğin, bir şehir görüntüsü oluşturursanız, zoom out özelliğini kullanarak çevredeki alanı görebilir, şehrin büyüklüğünü ve düzenini daha iyi anlayabilirsiniz.
  • Zoom out özelliğini panoramik veya manzara görüntüleri oluşturmak için kullanın. Basitçe bir plaj veya dağ silsilesi gibi geniş bir açık alanın görüntüsünü oluşturun, ardından zoom out özelliğini kullanarak tüm sahneyi içeren panoramik bir görüntü oluşturun.
  • Zoom out özelliğini soyut veya gerçeküstü görüntüler oluşturmak için kullanın. Aşırı seviyelerde yakınlaşarak, beklenmedik ve olağand
  • ışı detaylarla dolu görüntüler oluşturabilirsiniz.

Zoom out özelliği, farklı türde birçok farklı görüntü oluşturmak için kullanılabilen çok yönlü bir araçtır. Deneyler yapın ve neler başarabileceğinizi görün!”

Anasayfa » Midjourney V5.2 Sonsuz Zoom (Zoom Out) Özelliği Nasıl Kullanılır?

Yorum yap

Biz kimiz?

Tam hizmet dijital pazarlama ajansımız, işletmenizin tüm dijital pazarlama ihtiyaçlarını karşılayan kapsamlı çözümler sunar.

Bizimle iletişime geçin

Web sitelerinin organik arama skorlarını büyük ölçüde artırarak, yoğun rekabetin olduğu anahtar kelimelerde dahi en üst sıralarda yer almanızı sağlayan profesyonel SEO hizmetlerimizi sunuyoruz.

Blog